Pizza serüveni

Pizza

Bugün trafikte hangi pizzaci daha iyi diye düşünürken geçmişe daldım gittim. Çocukluğum ve gençlik zamanlarım Adana da geçtiğinden birçok farklı lezzetin en hasını ilk o yaşlarda keşfettim. Yöresel yemekleri bir yana bırak İncirlik nedeniyle tüm ecnebi yemeklerini de emziği çıkarır çıkarmaz tatmmışlığım vardır. Şöyleki… Daha kumpir nedir bilinmezken memleketimde seyyar kumpirci(baked potatoes diye satardı), hamburgerci, sushi restoranı yer alıyordu. Bunların en çok aklımda kalanı ise muhteşem pizzası hala hatırımdan silinmeyen sicily’s pizza idi. Kurtuluş mahallesinde uzun süre hayatını devam ettiren sicily’s in pizzası adeta bir sanat eseriydi. Kullandığı malzemeler, peynir hamuru, pişiriliş şekli hepsi zamanın ötesindeydi.Sonradan açılan Pizza Hut ve benzeri zincirler hiçbir zaman yanına yaklaşamadı. Ama ne olduysa bir zaman sonra kapandı. Aynı kader İstanbul ve Ankara şubelerin de de yaşandı. Neyse zaman geçti gitti…

Şimdi kendime sorduğum sorunun cevabını vereyim. Markalaşmış pizzacılardan bahsedecek olursak güzel pizza bulmak mümkün değil. Dominos, Litte Ceasers, Pizza Bulls ve benzeri tüm pizzacılar birbirleriyle fiyat rekabeti içerisinde olduğundan malzemelerin kalitesi yerlerde. 30 dakikaya bana pizza ulaştıracakları için de biraz gerginler, içine sevgi katmaya pek vakitleri kalmıyor anlıyacağınız.

Bu süper hızlı pizzacıların dışında şu ana kadar yediğim en güzel pizzayı ise Bilgi Santral İstanbul kampüsünde bulunan Otto’da yedim. Menüsünde Akdeniz, İtalyan esintileri olan Otto’nun pizzası benim hatıramdaki sisilyalı pizzayı andırmasa da zamane pizzaları içinde iyi bir yeri hakediyor. Ben üç mantarlı ve pomodori dolci pizzalarından yedim memnun kaldım, bir daha gider bir daha yer herkese öneririm.

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [box type=”tick” border=”full”]Ücretli otopark var[/box] [toggle title_open=”Örnek Fiyatlar” title_closed=”Örnek Fiyatlar” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Üç mantarlı pizza 20 TL, Otto Burger 26 TL
[/toggle]

Adres: Santralistanbul, Emniyettepe Mh., Kazım Karabekir Cd. No:2/7 Eyüp, Istanbul (İstanbul Bilgi Üniversitesi kampüsü)

Telefon: 0212 427 18 89

 

İlk yorum yapan sen ol