Yıldız Parkı’nda Pazar Keyfi

Yıldız parkında laptopu ile çalışan yiyenadam

Güneşli bir Pazar günü gibisi yok. Heleki aylardan Mart ise daha kıymetli oluyor böyle havalar. Yabanla kahvaltımızı yaptıktan sonra Yıldız Parkı‘na gitmeye karar veriyoruz. Bilmeyenler için kısaca bahsedeyim… Yıldız Parkı (Yıldız Korusu olarak da bilinir) şehrin içinde İstanbul’un tüm kalabalığından uzaklaşabileceğiniz ağaçları ve yeşilliği görünce şaşırıp kalacağınız bir yer. İçinde açık büfe sabah kahvaltısı alabileceğiniz 2 tane köşk ve gözleme yapılan bir çay bahçesi var. Burada piknik yapabilir, köpeğinizi gezdirebilir, çocuklarınızı oynatabilir, ya da çimlerin üzerinde takla atabilirsiniz.

Gittiğimizde acıkacağımızı tahmin ettiğimiz için Yaban’ın tavsiyesi üzerine ton balıklı sandviç yapmaya karar veriyoruz. Ben bunu, genelde uzak durduğum Ton balığıyla aramı düzeltmek için bir şans olarak görüyorum. Neyse markete iniyor ve gerekli malzemeleri alıyorum. Marul, Roka, Taze Nane, Ton Balığı ve Ekmek.

Yarım ekmeği yarıyorum, içine Marulları, Rokayı, Kopardığım Taze Nane yapraklarını ve son olarak iyice süzdüğüm Dardanel Ton balığını koyuyorum. Üstüne bolca deniz tuzu; sandviçler hazır. Sandviçlerden sonra içmek için çayımızı da hazırlayıp termosa dolduruyoruz. Kıçımız üşümesin diye minder, acil durumlar için battaniye, dergi, fotoğraf makinesi, bilgisayar, gazoz da mini pikniğimizin yoldaşları.

Fruko gazoz ve ekmek arası köfte

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra yola çıkıyoruz. Beşiktaş ATV Binasının önünden aşağıya doğru devam ediyoruz. İlk yol ayrımından Ihlamur Kasrı tabelasını görünce sağa dönüyor, sonra sol taraftan u dönüşü yapıyor geldiğimiz yola dönüyoruz. Bundan sonra ilk ışıktan sağa dönüp Malta köşkü tabelalarını izliyoruz.

Arabamıza gölgeli, kendimize güneşli bir masa bulup oturuyoruz. Sandviçlerimizi çıkartıp kuş sesleri eşliğinde bir güzel yiyoruz. Sonra çaylarımızı doldurup keyif yapıyoruz. Sonra ne mi oluyor? Sonra ben bilgisayarımı çıkarıp işte bu yazıyı yazıyorum.

Benden bu kadar… Sizde keyifli bir Pazar geçirmek isterseniz, hazır havalar ısınmışken Yıldız Parkı’na bir uğrayın derim…

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [box type=”tick” border=”full”]Arabayla 5TL karşılığı parka girebilirsiniz[/box] [box type=”note”]Köpeklerden korkmayın, havlıyorlar ama ısırmıyorlar :)[/box] [toggle title_open=”Mekan Bilgileri” title_closed=”Mekan Bilgileri” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Adres: Beşiktaş, Yıldız Korusu, 34349 Yıldız
Malta Köşkü Telefon: 0212 258 94 53
Çadır Köşkü Telefon: 0212 258 90 20[/toggle]

İlk yorum yapan sen ol