Yeşil Kapı Kebapçısı – Adana

Yeşil Kapı Kebap'ın karışık kebabı

YiyenAdam Puanı

Yeşil Kapı Kebapçısı salaşın tam da kelime karşılığı

Beni tanıyanlar sokak yemeklerine ve pisliğin bol olduğu salaş mekanlara olan merakımı bilir. Salaş kebapçı arayışlarım sonucu keşfettiğim Yeşil Kapı Kebapçısı salaşın tam da kelime karşılığı.

İsmi yeşil kapısından geliyor

Açıldığından bu yana tabelasız yeşil kapısı ve küçük iç hacmi ile siz değerli müşterilerine hizmet veren Yeşil Kapı Kebap’ın adı işte bu yeşil kapısından geliyor. Adana 5 Ocak stadyumuna yakın bir lokasyonda Ordu Caddesi üzerinde yer alan mekan birkaç yıl önce zamanın şartlarına uyarak yanlara doğru büyümüş ve yeşil kapısından kurtulmuş. Yani giderseniz yeşil bir kapı değil tabela ariyacaksınız artık.

Öğle saatinde çok kalabalık

Yeşil Kapı’nın hem içeride hem de dışarıda oturakları var. İçeride oturmak dolmuşta gitmek gibi, sıkışık ve kalabalık. Dışarısı nispeten daha nefes alınabilir durumda. Öğle saatlerinde gitmek isteyenler bir kez daha düşünsün çünkü birçok kravatlı iş abisi ve çalışan kesim mekanı adeta kuşatma altına alıyor.

Salaş servis bir harika

Mekanda her çeşit ızgara var. En çok tercih edilen karışık kebap. Adana, tavuk şiş ve külbastı’dan oluşan karışık kebap en sevdiğim şekilde metal tabak içerisinde ekmek üstü servis ediliyor. Porsiyon fazlasıyla yeterli. Yanında da bolca acıya ve yağa bulanmış pide geliyor. İnsan düşünmeden edemiyor bu kadar ekmeğe basacak yağı nerden buldunuz diye. Kebapların yanında gelen salatalar güzel. Közlenmiş soğanlar bir harika. Rahmetli Ondo Dürüm’de böyle yapardı közlenmiş soğanı. Öyle herkese servis tabağı yok. Kağıt koyduk ya kardeşim onun üstünde yiyin :). Kısaca servis tam benim tarzım. Göze hitap ediyor, hayvani duyguları ön plana çıkartıyor.

Her türlü gideri var

Kebapların lezzet ölçümlerine gelir isek… Yine bir overdose sosyal medya puanlaması ile karşılaşıyoruz. Yapılan yorumlarda adeta bu et için bileklerini kesen, ömrünü feda eden abiler ablalar var. Yapmayın abilerim ablalarım o kadar değil. Kebabı beni heyecanlandırmadı. Çoğunluğun bana saydıracağı kadar gideri olabilir ama Adana kebabı tam olarak böyle bir şey değil. Tavuk şiş gayet güzel kararında. Avcarı güzel bol acılı(Wtf is Avcar diyenler buradan). Külbastı da gayet yumuşak, güzel. Kebaplarla ilgili tek sıkıntı servisten kaynaklanıyor. Bazıları sıcak iken bazılar soğuk gelebiliyor.

Fiyatlar makul

Burada menü yok, fiyatlar ocaktaki abimin kafasına göre. Ortalama olarak iki kişi karışık kebap ve içecekler için 50 TL diyebiliriz. Hesabı ödemeye gittiğinizde mekanın yerlerine duvarlarına çok takılmayın, yanınızdaki ablaları o bölüme sokmamaya çalışın. Ne de olsa salaşlığın bir bedeli var.

Sonuç olarak tıkınmak için birebir bir yer Yeşil Kapı. Gerçek bir kirve mekanı. Gidin yiyin için.

Adres: Resat Bey Mahallesi Ordu Caddesi Seyhan Adana
Telefon: 0322 459 01 93

Puanlama

İlk yorum yapan sen ol