Van Kahvaltı Sofrası

Aksaray Van Kahvalrı Salonu kahvaltı menüsü

Bugünlerde fırsat sitelerinde başlayan açık büfe, serpme (o ne demekse) kahvaltı furyası devam ede dursun, ben size adam gibi güzel bir kahvaltı nerde yapılır onu anlatayım.

Van kahvaltı salonu Aksaray’daki belediye binasının arkasında, bisikletçilerin olduğu alt geçite girmeden hemen sağda yer alıyor. Arabayla gelirseniz orada görevli bir valesi de var. Mekan mütavazı ve salaş. Öyle deniz manzarası, doğayla içiçe bir durumu yok. Daha çok esnaf lokantası havası var. Garsonlar samimi, kahvaltılıklar güzel ve kaliteli. Domatesin tadı domatese, peynirin tadı peynire benziyor. Tüm masalar dolu olsa da öyle kalabalık bir havası yok. Neden bilmem ama insana huzur veriyor.

Şimdi gelelim burada ne yenir sorusunun cevabına… Van kahvaltı sofrasında bir kaç farklı menü var. Benim tercihim her seferinde herşeyi barındıran menü oluyor. Adını hatırlamadığım bu menüde beyaz peynir, örgü peynir, Van’a özel otlu peynir, yeşil-siyah zeytin, salatalık, domates, haşlanmış yumurta, bal-kaymak, dereotlu cacık, un ve yumurtanın kavrulması ile yapılan murtuğa ve ne olduğunu kestiremediğim bir unun tereyagıyla kavrulmasıyla yapılan kavut var. Sıcak olarak sahanda yumurta, sucuk veya kavurma alabilirsiniz. Ne yerseniz yiyin çayınız sınırsız. Kahvaltı sonrası bir de türk kahvesi içmeyi ihmal etmeyin.

Şimdi gelelim hesap kısmına. Van Kahvaltı Sofrası’na en fazla, fırsat sitelerinden alacağınız süper fiyatlı kahvaltılar kadar para ödersiniz. En son gidişimizde 3 kişi için 55 TL ödedik. Daha önce 4 kişi için 65 TL ödemiştik. Yani kelle başı 15-20 TL.

Afiyetle kalın…

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [box type=”tick” border=”full”]Vale var, kredi kartı geçerli[/box] [toggle title_open=”Örnek Fiyatlar” title_closed=”Örnek Fiyatlar” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Sınırsız çayla kahvaltı, kelle başı  15-20 TL[/toggle] [toggle title_open=”Mekan Bilgileri” title_closed=”Mekan Bilgileri” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Adres: Aksaray Atatürk Bulvarı, Büyükşehir Belediye binası arkası

Telefon: 0212 589 89 65[/toggle]

İlk yorum yapan sen ol