Uluslararası atıştırmalıklar dünyayı ayağınıza getiriyor

Daha önce hiç başka ülkelerde ne tür atıştırmalıklar yediklerini merak ettiniz mi? Biz etmedik ama bu haber karşısında da heyecanımızı gizleyemedik.

Amerikalı Universal Yums isimli girişim diğer ülkelerdeki cips, çikolata, sakız, şeker vs. gibi bol kalorili atıştırmalıkları her ay bir kutuya doldurup müşterilerine yolluyor. Bol tuzlu, şekerli, acılı kutular aralarında Brezilya, İtalya, Almanya, Çin, Meksika’nın da bulunduğu 12 farklı ülkenin atıştırmalıklarını içeriyor. Türkiye’ye ait atıştırmalıklar maalesef yok.

Hollanda'ya ait atıştırmalıkların olduğu kutu

Hollanda’ya ait atıştırmalıkların olduğu kutu

İki genç girişimci Monique Bernstein ve Eli Zauner’un kurduğu şirket geçtiğimiz yıl Eli’nin evinde hayata geçiyor. Herkesin hayalini kurduğu fakat zaman ve finansal kısıtlamalar nedeniyle iptal ettiği dünyayı dolaşma hayalini gerçekleştiremeyen gençler çareyi dünyayı kendilerine getirmekte buluyor.

Kolombiya'nın bol kalorili atıştırmalıkları

Kolombiya’nın bol kalorili atıştırmalıkları

Universal Yums kutuları içinde atıştırmalıkların dışında; ilgili ülke hakkında eğlenceli bilgilerin olduğu bir kart, özel bir müzik listesine ulaşabileceğiniz bağlantı, atıştırmalıklar hakkında bilgiler ve ülke bayrağı renklerinde peçete bulunuyor. Kutuda aynı zamanda bir sonraki ülkeyi tahmin edebileceğiniz bir ipucu da yer alıyor.

Aylık abonelik fiyatları 13 dolardan başlıyor

Aylık abonelik şeklinde çalışan sisteme üye olmak için iki farklı paket bulunuyor. 6 ve üzeri atıştırmalığın yer aldığı kutu 13 dolardan, 12 ve üzeri atıştırmalığın olduğu kutu ise 25 dolardan satışa sunuluyor. Paketler için ayrıca kargo ücreti alınmıyor. Servis, şu an sadece Amerika ve Kanada içinde abonelik kabul ediyor. Biz buralarda ulaşamasakda Amerika’daki Türk okuyucularımız için paylaşalım universalyums.com/holiday linkinden giriş yapıp “YUMMY” ve “YUMMIER” kupon kodlarıyla yaptığınız alışverişlerde 6 aylık abonelik için 10 ile 20 dolar arasında indirim kazanıyorsunuz.

Sizce bu servisin Türkiye’de gideri var mı? Yorumları alalım…

3 Comments

 • Cevapla Aralık 4, 2015

  ahmet

  Türkiye’ye gelsin ilk abonesi ben olurum :)

 • Cevapla Şubat 12, 2016

  Snacklover

  Turkiyede de istiyoruz lutfeeennn

 • Cevapla Kasım 14, 2016

  Ersin ÖZTÜRK

  Ben yemem şahsen inancım gereği. Muhtemelen içlerinde domuz yağı veya benzeri türevleri vardır.

Sende Yaz