Set Balık

Set Balık'ta hızlı servis yapan bir garson

Hızlı servis diye ben buna derim

En iyi balık restoranını arama çalışmalarım sırasında karşılaştığım Set Balık beni yepyeni bir lokanta deneyimiyle tanıştırdı. İlk kez internette tanıdığım ve hakkında yapılan yorumlara istinaden gittiğim mekan beni kendine müdavim etmeyi başardı.

Yaklaşık 200 kişilik kapalı, 250 kişilik açık bölümü olan Set Balık her gece tam dolu çalışıyor. Rezervasyonsuz gitmeyi düşünürseniz kalkan masaları beklemek için yanınıza bol miktarda kabuklu yemiş, sigara vs. almanız gerekebilir. Bu nedenle önceden muhakkak rezervasyon yaptırın.

Set Balık’da masanıza oturmanızın ardından ritüel başlıyor. Mekanın işini bilen garsonları içecek siparişinizi alıyor ve mezeleri gönderiyor. Bir yandan bardaklarınız dolarken bir yandan mezelerinizi seçiyorsunuz. Mezeleri yerken muhabbet’de devam ediyor. Bu esnada boşalan bardaklar garsonlar tarafından anında dolduruluyor. Sanki bardağın altında bir sensör bardağın bittiğini garsonlara haber veriyor. Şunu da belirteyim; burada garsonlar dijital makineler kullanmıyor, siparişler kağıda veya kafaya yazılıyor.
Bu arada ara sıcaklar gelmeye başlıyor. Mekanın ara sıcakları çok başarılı. Balık çöp şiş, susamlı levrek, deniz mahsulleri kokoreç, çin lokması gibi birbirinden güzel ve değişik ara sıcaklar var. Benim favorim balık çöp şiş.

İçeride o kadar hızlı ve dengeli bir servis varki, bişeye ihtiyacınız olduğunda elinizi kaldırıp garson aramanıza gerek kalmıyor, aradığınız şey tam da düşündüğünüz zamanda masada oluyor zaten. Son olarak balığınızıda istediniz mi bu iş tamam. Hergün taze olarak alınan balıklardan istediğinizi seçebilirsiniz. Ben çipura ve akya şiş denedim. İkisi de gayet iyiydi.

Yemek bitti ama şölen devam ediyor. Kızarmış dondurma, ev baklavası, dondurmalı irmik helvası veya kabak tatlılı parfe. Hangisini isterseniz isteyin farketmez hepsi birbirinden güzel. Tatlımızın ardından çayımızı da içtik mi işlem tamamdır.

Sıra geldi hesabı görmeye. Şu anda kesin fiyat veremiyeceğim ama adam başı böyle bir ziyafet için en fazla 50-60 lira veriyorsunuz. Mekanın çoğu kişi için belkide tek eksik yanı ise (ki bence gayet iyi ve mekana ruh katan bi özellik) kredi kartı geçmiyor olması. Ben yanımda nakitsiz hiç gitmedim ama söylenenlere göre durumdan haberi olmayan vatandaşları da hesabı yatırmaları için bir hesap numarası vererek uğurluyorlarmış.
Bir dahaki sefere görüşmek üzere mekandan ayrılıyoruz. Artık arkadaşlara “olm varya süper bi balıkçı buldum” diye Set Balık’ı anlatabilirsiniz.

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [box type=”tick” border=”full”]Balık çöp şiş ve çin lokmasını mutlaka deneyin[/box] [box type=”note”]Yanınızda nakit para bulundurun, mekanda kredi kartı geçmiyor[/box] [toggle title_open=”Örnek Fiyatlar” title_closed=”Örnek Fiyatlar” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Tıkanana kadar yiyin için, kelle başı 50-60 lira ödeyin
[/toggle] [toggle title_open=”Mekan Bilgileri” title_closed=”Mekan Bilgileri” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Adres: Haydar Aliyev cd. No:18, Tarabya 34467 İstanbul
Telefon: 0212 262 0411 – 0212 262 3498
[/toggle]

 

İlk yorum yapan sen ol