Saray Bisküvi’ye Turquality dopingi

Dünyada ilk kez Türkiye’de uygulanan, devlet destekli markalaşma programı Turquality’nin en yeni üyelerinden biri atıştırmalık pazarının önemli oyuncularından Saray Bisküvi oldu.

Bisküvi, gofret, çikolata, kek, kraker ve şekerleme kategorilerinde tüketiciye sunduğu ürünler ile dünya genelinde 110’u aşkın ülkeye ihracat yapan Saray, program ile beraber yurt dışında markalaşma ve ihracat konularında çıtayı yükseltmeye hazırlanıyor. Mevcut markasını ve kurumsal alt yapısını güçlendirerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarda daha da aktif olacak Saray’ın bir sonraki hedefi bir dünya markası olmak.

‘Turquality’nin, Saray markasına katacağı güç konusunda oldukça heyecanlıyız’

Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer

Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer

Sahip oldukları profesyonel çalışma kadrosu, güçlü, etkin üretim ve dağıtım ağı, sürdürülebilir iş modeli ve kurumsal yapısıyla Turquality programına katılmaya hak kazandıklarının altını çizen Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer; “Saray Holding, 1961 yılında bir aile şirketi olarak kuruldu. 1987 yılında tescil ettirdiğimiz Saray markamızı bugün oldukça iyi bir noktaya taşımış bulunmaktayız. Saray Bisküvi olarak güçlü, dinamik ve yenilikçi olmayı ön planda tutan, güven veren bir dünya şirketi olma vizyonu ile Saray markalı ürünlerle bugün 110’u aşkın ülkede her gün milyonlarca insana ulaşıyoruz. Türkiye atıştırmalık pazarının önemli oyuncularından biri olarak adımızı, ürünlerimizi çok daha fazla ülkede duyurmayı ve tüketicilerle buluşmayı arzu ediyoruz. Bu anlamda dünyanın ilk ve tek devlet destekli marka geliştirme programı Turquality’nin, Saray markasına katacağı güç konusunda oldukça heyecanlıyız. Bugün ekonomisi gittikçe güçlenen bir sanayi ve üretim ülkesi haline gelen Türkiye’nin 500 milyar Dolarlık 2023 yılı ihracat hedefine ulaşmasında biz de payımıza düşen görevi yerine getirmek için hazırız. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarla çatısı altında olmaya hak kazandığımız Turquality’nin vizyonu ile yurt dışında kendimize yeni fırsatlar yaratmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Turquality programı nedir?

Türkiye’den dünya markası çıkarma vizyonu ile kurulan Turquality teşvik programı; firmaları kurumsal, finansal ve operasyonel anlamda geliştiren, vizyon sahibi yapan bir markalaşma destek platformu olarak konumlanıyor. “10 Yılda 10 Dünya markası yaratmak” vizyonuyla 2003 yılında hayata geçen Turquality programına bugüne kadar 111 firma kabul edildi.

İlk yorum yapan sen ol