Rumeli Kale Cafe’de Pazar Kahvaltısı

Rumeli Kale Kafe servis kağıdı

YiyenAdam Puanı

İnternette yaptığım  araştırmalar sonucu geçtiğimiz Pazar kahvaltı için Rumeli Kale Cafe‘ye gitmeye karar verdim. Hem güzel bir kahvaltı yapmak, hem de sizlerle deneyimlerimi paylaşmaktı niyetim.

Kale Cafe Rumeli Hisarı’nda yer alan salaş bir kahvaltı mekanı. En büyük artılarından biri deniz manzarası sahil havası. Üst katta manzara aşağıdan daha güzel. Kapısının hemen önündeki 20-30 kişilik bir vale ordusu var. Arabanızı onlara teslim edebilirsiniz.

Rumeli Kale Kafe terasından boğaz manzarası

Biz Yaban’la beraber kış güneşini bulmuşken yukarıdaki terasımsı açık yere oturuyoruz. Önümüzdeki servis kağıtlarında menü var ama fiyatlar yok. Daha birşey istemeden kahvaltı geliyor önümüze. Kahvaltı menüsünde ezine peynir, kaşar, zeytin, domates, bal kaymak, tahin pekmez ve kızarmış hellim var. La-Mekan‘ın cennet sofralarından sonra bana bu menü çok yavan geliyor. Bunun dışında Yaban kendine mantarlı omlet istiyor. Omlet biraz sonra geliyor ama bildiğin samanla yapılmış gibi, beş para etmez. Üstelik içinde peynir de bulamıyoruz. Bunun dışında kahvaltı çeşitlerinde ve serviste bir sıkıntı yok. Malzemeler iyi kaliteli. Yalnızca çok sıradan. Şahsen ben kahvaltıda yalnızca manzara aramıyorum. Ben bir daha gitmem ama gidene de mani olmam. Boğaz manzarası eşliğinde sıradan, standart bir kahvaltı için yeterli bir mekan.

Gelelim hesap kısmına. İki kişi bu kahvaltı için 60 lira ödüyoruz. Bunun dışında valeyede 10 kağıt sıkıştırıyoruz.

Kale Kafe duvarındaki gazete küpürleri

Bu arada internette, gazete ve dergi sayfalarındaki yüzlerce yazının sebebini gerçekten merak ediyorum…

Not:
Çaylar sınırsız, dilediğiniz kadar için
Saat 8-10 arası yer bulmak daha kolay
Adres: Yahya Kemal Caddesi No: 16 34470 Rumelihisar – İstanbul (RumeliHisarı otobüs durağı yanı)
Telefon: 0212 265 00 97

Puanlama

İlk yorum yapan sen ol