Polonezköy’de mangallı bayram coşkusu (Stella’nın yeri)

Stella'nın Yeri'nin bahçesi

Bu Bayram tatilini İstanbulda geçirmeye karar vermemizin ardından ne yapacağız şimdi sorusunu kendimize sormaya başladık. Google’da kısa bir yakın yerler araştırmasının ardından Polonezkoy’e gitmeye karar verdik. Daha önce adını sadece kahvaltıyla duydugum bu beldeye biz öğle yemeği için yol aldık. 20-30 km’lik kısa bir yolun ardından ormanlarin arasindaki Polonezkoy’e geldik. Polonezkoy’de google amcadan aldığımız birkaç isimden biri olan Stella’nin yerine yanaştik.

Stella’nın Yeri

Polonezkoy yolunda bu tabelalardan çok var…

Mekan oldukça güzel, bir yanda orman, bir yanda meyve ağaçları, dışarıda tahta masalar, yel değirmeni, hamaklar, cocuklar tepinsin diye oyun alanı (salıncakta sallanın cok iyi geliyo :) ne arasanız var. Pansiyonu da olan bu mekanın konsepti “kendin pişir kendin ye”. Gidip etini tattırıyor, salatani, içeceğini istiyorsun. Parayi pesin odedikten sonra malzemelerini, tabağını, çatalını, bıçağını bir tepsiye koyup al gotur diyorlar. Bizde tepsimizi alıp beğendiğimiz masaya oturuyoruz. Hemen ardından mangal geliyor masaya. Kanat, köfte ve antrikot üçlememi mangala atıyor ve salataya girişiyorum. Salata da bir numara yok, vasatın altında. Neyse etlerle arayı kapatırız diyor ve mangalı gözlemeye başlıyorum. Hepsi bir bir pişiyor ama onlardada bi numara göremiyorum. Şimdi bazıları ulan nolcak et ettir diyecek ama yok, avcari var, terbiyesi var, dinlendirmesi var, hayvanın yası var, cinsiyeti var, var oğlu var. Özellikle kendin pişir kendin ye işinde ete önem vereceksin… Bir sonraki gün 5 kere girdigim tuvalette etin kalitesini tasdikliyorm zaten.

Kozde kahve candir

Neyse muhabbet boka sarmadan sonuca geleyim. Ortam cok hoşuma gitti, keyfim yerine geldi, mangal dumanı ve oksijenle terapimi oldum. Bahçeden elmamı yedim. Kozde kahvemi yaptim ictim, salıncakta sallandım güzel bir gun geçirdim. Yemekler vasat olsada cogu kisinin beklentisini karşılar, garsonlar güleryüzlu değil ama zaten yüzlerini pek gormuyosunuz. Ama dediğim gibi mekanın doğası, ortamı güzel. 10 üzerinden 7 verdim gitti…

İlk yorum yapan sen ol