Polonezköy Polina

Polonezköy Polina'nın kahvaltı servisi

YiyenAdam Puanı

Bu aralar ormanlara, dağlara, doğal hayata sardım. Geçtiğimiz haftasonu da Yaban’la beraber Pazar kahvaltısı için vurduk Polonezköy tarafına. Bir önceki hafta gittiğim köftesi ve salatasına 5 buçuktan 6 verdiğim Polina’ya bir şans daha vermek için yanaştım mekana.

Mekan güzel ve çok kalabalık. İki farklı bölüm var. Biri yukarda yan yana bir sürü masanın dizildiği bahçemsi, balkonumsu yer, diğeride aşağıda piknik masalarıyla insanların biraz daha birbirinden uzak oturduğu hamaklı bölüm. Bu hamaklı bölümde ölümcül bir rampa var, çalışanlara üzülmem de bu yüzdendir.Neyse biz yabanla hamaklı bölümde güzel bir yer kapıyor ve yerleşiyoruz. Biz yerleşiyoruz ama ne gelen var ne giden. Sanki babamın bahçesine gelmiş oturuyorum. Yaklaşık 15 dakika sonra yoldan geçen garsonların birine sesimi duyurabiliyor ve siparişi veriyorum. 2 kişilik kahvaltı alabilir miyiz. Tabiki hemmen efenim…

Bir 15 dakika daha sonra altında alevli bir aparatla demlikte çay  ve ekmek geliyor, şeker yok ama kesin birazdan geliyor diye susuyorum (gelemeyince yan masa yardımcı oluyor saolsun). 8-10 dakika sonra da kahvaltı da bize eşlik ediyor. Kalabalıktan mıdır bilinmez ama servis sınıfta kalıyor.

Polonezköy Polina'nın pandaya benzeyen Çin arslanı cinsi köpeği

Polina’da beni en çok etkileyen şey Panda’ya benzeyen bu köpek oldu :)

Kahvaltı çeşitleri görsel olarak insanı doyursa da bence beş para etmez. Organik ürünler kullandığını iddia eden bu mekanın kahvaltıda tavuk salam vermesi, sucuğunun bildiğin tostçu sucuğu (baton) olması bir yana peynir çeşitleri bile bizim marketten alınmış (bari iyisinden alaydınız). Görüntüsü ile organik olduğunu bağıran yamuk, yumuk, lekeli biberleri bile çakma arkadaş. Kısaca ürünlerin hiçbiri beni tatmin etmiyor. Serviste etmiyor. Peki ne ediyor. Mekan doğal bir kahvaltı ortamı sunduğundan hepsi arada kaynayıp gidiyor. Bir dakika az kalsın unutuyordum, yiğidi öldürüp hakkını vereyim çikolatalı pastası gerçekten güzel.

Bir daha da Polina’ya gitmem efendim…

Adres: Polonez Köyü Cumhuriyet Cad. No:26 İstanbul
Telefon: 0216 432 31 53

Puanlama

İlk yorum yapan sen ol