Özel günler için önerim; Müzedechanga

Müzede Changa ızgara bonfile

Changa ilk olarak iki sene önce Taksim’de tanıştığım, dünya çapında ödüller almış, en iyi restoranlar arasına girmiş bir mekan. İki senedir fırsat bulup bir daha gidemediğim restorantın ikinci mekanı müzedechanga’yı ziyaret ettim geçtiğimiz haftasonu.

Müzedechanga Emirgan sütişin yanındaki Sakıp Sabancı müzesinde konuşlanmış. Boğaz manzaralı güzel bir terası ve barı var. Oldukça rahat ve hoş bir ortam. Çalışanları güleryüzlü ve sıcakkanlı. Taksimdeki mekanın aksine burası daha huzur verici. Menüsü’de Taksim’dekinden farklı. Cumartesi gitmeme rağmen pek kalabalık yoktu.

Gelelim menüye…
Menüde gerçekten ölümcül yemekler var. Menünün tamamına müzedechanga’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ben başlangıcı öneri üzerine lor, fesleğen ve çam fıstığı ile doldurulmuş kabak çiçekleriyle yapıyorum. Bu lezzeti tarif edecek bişey bulamıyorum ama gerçekten çok hafif ve güzel. Ardından, adını hatırlayamadığım taze maydonoz, nane ile çiftleşmiş ızgara bonfile ve firik pilavı ile devam ediyorum. Bu yemeğe de 10 üzerinden 8 verebilirim. 2 puan kırsamda çok değişik bir lezzet olduğunu söyleyebilirim. Arada ızgara kuzu sırtınında tadına bakıyorum. Bunun da diğerinden aşağı kalır yanı yok.

Mekan, hizmet, kalite üçgeninde bir değerlendirme yaparsak fiyatları fazla değil. Kız kulesinin ottan yemeklerine verdiğim parayı düşününce az bile. Ama bizim evin ordaki dürümcüyle kıyaslarsak yuva yıkar diyebiliriz :)

Sonuç olarak özel günler için mükemmel bir yer. Git evlenmeni teklif et, hanımın gönlünü al, çocukları sevindir, yıldönümü ay dönümü kutla, ne bilim yap bişeler.

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [box type=”tick” border=”full”]Müze içinde otopark var, kredi kartı geçerli, rezervasyon yaptırmayı unutmayın[/box] [toggle title_open=”Örnek Fiyatlar” title_closed=”Örnek Fiyatlar” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Sadece yemek yerseniz kişi başı 50 – 100 TL arası[/toggle] [toggle title_open=”Mekan Bilgileri” title_closed=”Mekan Bilgileri” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Adres: Emirgan Sütiş yanı, Sakıp Sabancı müzesi içinde

Telefon: 0212 323 09 01[/toggle]

İlk yorum yapan sen ol