Öz Adana Patlıcan Kebap – Adana

Antep’in yöresel lezzetlerinden Patlıcan kebabını Adana’da her yerde bulmak mümkün değil. Birkaç restoranın menüsünde bulunan bu kebabı ilk sıraya yerleştirmiş bir mekan var karşınızda. Yeni yerine taşınan “Öz Adana Patlican Kebab”ı yerinde tattık.

Porsiyonlar büyük ama tatminkar değil

Büyükçe bir salona sahip restoranın ambiyansı pek matah değil. Genel olarak temiz, düzenli, garsonları hızlı ve ilgili. Porsiyonlar görüntüde büyük ama tatminkar değil. içerdiği köfte miktarı nedeniyle patlıcan kebabından ziyade köfteli patlıcan ismi daha uygun geliyor zira patlıcanların arasında köfteyi seçmek yetenek istiyor. Yemek yanında gelen garnitürler ve salatalar gayet iyi. Adana kebabı da gayet iyi. Bir Adana restoranından beklediğiniz herşey burada da mevcut.

Lavaş ekmeğin arasına köfte, közlenmiş patlıcan ve soslu soğanı dolayarak güzel bir dürüm yapabilirsiniz. Yemek süresince patlıcanla yapılan mücadele muhabbetten uzak kalmaya neden oluyor ama olsun :). Patlıcan ve salatalarla gayet güzel bir şekilde karnınızı doyurabiliyorsunuz. Açık ayranı özellikle tavsiye ediyorum.

Öküz alırız o paraya :)

Gelelim fiyat performans oranına… Bir porsiyon patlıcan kebabı 45 TL. Adana’nın en güzide restoranlarında vereceğiniz maksimum kebap parasına burada patlıcan kebap yer misiniz bilmem ama kilosu 2 tl olan patlıcanı hiçbir formatta bana bu paraya bir daha satamazsınız kuzum.

Adres: Özgür Mahallesi 2351 Sokak No: 15 Yüreğir Adana
Telefon: (0322) 321 47 24

İlk yorum yapan sen ol