Migros Mlife Organik Yoğur’tan sinek çıkarsa…

Mlife cam kase yoğurt

Hamile olan eşimin sağlıklı beslenmesi için bu aralar organik ürünlerle çok bir ilgilenir olduk. Bir süredir de yoğurt olarak Migros’un organik Mlife markasını kullanıyorduk. Ta ki geçtiğimiz haftaya kadar. Her zamanki gibi migrostan cam kasedeki yoğurdu alıp eve döndüm, yemeğin yanına çıkarmak üzere paketini açtım kapağını çıkardım. Ne göreyim; yoğurdun üstüne beyaz bir sinek yapışmış öylece duruyo. Önce yanlış görmüş olabileceğimi düşündüm ama eşimle birlikte dikkatlice bakınca gördük ki bu gerçekten bildiğin sinek. Hani şu yeşil bitkilerde ağaçlarda olandan.

Mlife yoğurt içinden çıkan sinek

Durumu anlar anlamaz migros müşteri hizmetlerini aradım ve şikayetlerimi bildirdim. İvedi bir şekilde işlem yapılmasını talep ettim. Bir sonraki gün ilgili şubeden aranarak yoğurdu iade etmem istendi. Gittim iade ettim. Bir sonraki gün gittiğimde aynı marka aynı model ürünlerin halen satıldığını gördüm. Üstelik yalnızca benim aldığım şubede değil tüm migroslarda ürünün satışı devam ediyordu. Tekrar migrosu arayarak durumun ciddiyetini anlatmama rağmen şu güne kadar bir sonuç alamadım. Aldığım tek cevap ürünün analize gönderildiği yönünde. Bu arada konuyu tarım bakanlığına da şikayet ederek yoğurdu üreten fabrikanın denetlenmesini istedim.
Sonuç olarak, migros gibi büyük bir markanın kendi alt markasının ürettirdiği endüstriyel bir ürünün içinden sinek çıkıyor ve bununla ilgili yapılacak analiz 1 hafta geçmesine rağmen tamamlanmıyor, bu yoğurtla aynı bantta üretilen ürünlerin satışı devam ediyor, insanlarin sağlığı hiçe sayılıyor. Benim gibi organik olsun, sağlıklı olsun diye bu yoğurdu alanlara duyurulur.

 

Edit: Müşteri hizmetlerine yaptığım şikayetten 17 gün sonra (dün) tarafıma dönüş yapıldı. Analiz sonucunun normal olduğu bilgisi verildi. Bir sıkıntı olmamasına rağmen sırf benim içim rahat etsin diye firma ile görüşeceklermiş. Bana yapılan açıklamaya göre Migros kendi markası olan Mlife yoğurttan sinek çıkmasını normal görüyor. Burdan bu analiz sonucuna varan, bu açıklamayı bana yapan, bu konuda yetkili olanlara sormak istiyorum. Sizin çoluğunuz, çocuğunuz, eşiniz veya siz bu sinekli yoğurdu yeseydiniz yapacağınız yine bu mu olurdu?

2 Comments

 • Cevapla Ekim 15, 2013

  anonim

  içinden sinek çıkması organik olduğunu gösteriyor işte, daha ne olsun?
  yapay süt tozundan olsa o sinek o yoğurda ilişir miydi acaba?

 • Cevapla Nisan 22, 2014

  HÜLYA

  ŞİMDİ ANLADIM..DEMEK M LİFE KENDİ MARKASIYMIŞ..BENDE BU MARKANIN REÇELİ İLE ZEHİRLENDİM..KAPAĞİNI MİNİCİK BİR COCUK BİLE AÇAR..GÖSTERMELİK BİR KORUMA VAR…BANADA ANALİZE GÖNDERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER..BAKALIM CEVABI BEKLİYORUM..KOSKOCA MİGROSUN YAPTIGINA BAKIN..DEMEK KI O GÜVEN DUYDUĞUMUZ MİGROS ESKİLERDE KALMIŞ…

Sende Yaz