LEB denen leblebi

Cevahir Leb

Dogdugum gunden beri girisimci olan ben, yeni girisimlere, fikirlere hep hayran olmusumdur. Basit fikirlerle insanların gerçekten güzel işler yaptığını görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Hele birde bu girişimler yemek üzerineyse tadından yenmiyor.

Gelelim sadede…

Çikolata ve kapuçinolu leblebi

LEB Leblebi

Cevahir AVM’de yürüyorum, üzerinde LEB yazan renkli bir stand çıkıyor karşıma. Değişik cam kavanozların içinde bişeler var. Bu ne ki derken yaklaşıyorum ve ne görüyorum. Leblebi. Bildiğin leblebiyi bilmediğin şekle sokmuş, tuzlusunu, tatlısını, acısını, karışığını yapmış, birbirinden güzel paketlere koyup satıyolar. Denemek için kenara bir tabak koymuşlar. Yanaşıyorum tabağa. Şekerli lebebi olayına oldum olası kıl olan ben çekinerek yaklaştığım leblebileri yandan yandan götürmeye başlıyorum. Arkadaş böyle güzel leblebi mi olur, soruyorum hemen neli bunlar?. Kapuçinolu, kahveli, ballı susamlı vb. gibi seçenekler olduğunu öğreniyorum. Nasıl bu kadar güzel diyorum. Leblebiler Çorum’dan geliyo diyorlar. Kendilerini oracıkta tebrik ediyor 1 paket leblebi mi alıp uzuyorum.

Denemeden Geçmeyin

Yolum her Cevahir’e düştüğünde bundan sonra uğrayacağım stand belli, gerçi yakın zamanda leblebi gibi çoğalırlar bunlar buraya da yazıyorum. Size de tavsiyem denemeden geçmeyin çok şey kaybedersiniz.

İlk yorum yapan sen ol