Kulindağ dag evi

YiyenAdam Puanı

Bu haftasonu kendimi yine dağlara taşlara vurdum Yabanla beraber. Şehirden çok uzaklaşmadan kaçılabilecek mekan arayışım kulindağ dağ evinde son buldu.

Beykoz’da polonezkoy yakınlarında Mahmut Şevket Paşa koyünde yer alan mekan hem konaklama hem de Restorant hizmeti sunuyor. Koyün icinde yeşillikler arasında ağaçtan evlerde kalabiliyor, güzel keyifli bir gün geçirebiliyorsunuz. Asıl mevzumuz yemeklerde oldukça başarılı. Ben köfte patates ve bira ile Ramazan sonrası kutlamamı yaparken, Yaban’da mantarlı bonfile ile yemeğe başlıyor. Daha yemeğin tadına bakmadan puanım 10 üzerinden 7’yi geçiyor.

Köfte patates ve salata

Sunum cok basarili idi, yemeden cekebilseydim siz de gorebilecektiniz :)

Çünkü sunum gercekten başarılı. Hatta böyle bir mekandan beklemeyeceğim kadar başarılı. Köftenin tadı muhteşem değil ama oldukça güzel. Yaban’ın bonfilesi de malum semtlerimizdeki süslü restorantlardakinden iddialı. Yemekle beraber gelen bir ekmek varki, beni benden alıyor. Biraz pideye benziyor ama değil, ince duruyor ama citir değil. Performansini kiyaslayacak bir ekmek bulamiyorum ama bir ekmeğin olabilecek en güzel hali  diyebilirim. Şef bu ince ekmeğin 7 farklı tahıl içerdiğini ve ızgarada pistigini söylüyor. Yiyecek, icecek fiyatlari da oldukça makul. En kral yemek 20-25 lira, 50cc’lik Efes 7,50 lira. Mekan ağaçlarla çevrili, yeşil ve serin. Kalmak icin 6 tane farkli agaç ev var. Biz de yemeğin ardından burada kalıyoruz. Cırcır böcekleri yıldızlar ve ağaçtan ev huzur veriyor insana. Tek sıkıntı gece boyunca evi yiyen tahta kurularının sesi. Ulan arkadas ye ye bitiremediler gece boyunca.

Kulindağ’da kahvaltı

Kulindağ dağ evindeki ağaç evlerden biri

Tahta kurularının yemeye doyamadığı o oda

Neyse sabaha gelecek olursak 9:30′ da kahvaltı başlıyor. Mekanın kahvaltısı 500 çeşit içermiyor ama 5 yıldızı hakediyor. Tüm malzemeler güzel ve kaliteli, ekmekler ve poğaçalar o muhteşem ekmeği yapan şefin ellerinden çıkıyor. Kahvaltı gece kalanlar için oda fiyatına dahil, dışardan gelenler de 22 TL’ ye açık büfe kahvaltıdan yararlanabiliyor. Sonuc olarak İstanbul’un içinde (Besiktas’a arabayla yarim saat) sakin bir yerde yiyip içip takilabileceginiz, gazetenizi kitabinizi okuyabileceginiz, stres atacağınız bir yer ariyorsanız buranın her türlü gideri var. Mekanla ilgili zaten 50 bin tane web sitesinde blogda bilgi var. Fazlasını merak ediyorsanız Google ‘a sorabilirsiniz. Tavsiye ederim, bir daha kesinlikle giderim. Siz de gidin pişman olmazsınız…

Adres: Mahmutşevketpaşa Köyü Ayvalıdere Yolu (Değirmendere Polonezköy Yolu) No:6 Beykoz İstanbul
Telefon: 0532 315 59 51

Adres Tarifi: TEM’den Kavacık çıkışında ayrılarak sürekli Riva yönünde ilerleyiniz. Mahmut Şevket Paşa tabelasından sağa sapınız. Yaklaşık 2,5 km sonra Mahmut Şevket Paşa köyüne ulaşacaksınız. Mamut Şevket Paşa köyüne varınca Alibahadir yönüne devam ediniz. Köy mezarlığını  geçtikten 100 m. sonra soldaki orman yolunu gösteren Kulindağ tabelası (yolun sağ kenarında küçük ahsap tabela) var. (Tam bu noktada yolun solunda, biraz çukurdaki çardağın yanındaki çesmeyi de görebilirsiniz.) Asfaltın solundan içeriye giren toprak yoldan 300m. kadar ilerleyince Kulindağ’dasınız.

Puanlama

1 Yorum

  • Cevapla Kasım 16, 2014

    halime avsar

    Sonbahar ormanlari ve temiz havasiyla kulindag dagevi kahvaltisi sahaneydi. Hizmet ve kahvalti harikaydi.

Sende Yaz