Kanatçı Haydar

Kanatçı Haydar İstanbul Bağcılar şubesi

YiyenAdam Puanı

 

Dünyada Oturarak Başarıya Ulaşan Tek Canlı Tavuktur

Bu sözler tavuk kanadıyla nam salmış Kanatçı Haydar’a ait. Duvarlarında onlarca buna benzer onlarca söz var :)

Dünyada oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur

Kanatçı Haydar uzun zamandır yazmak istediğim ama fırsat bulamadığım bir mekan. Bağcılar’da eski tekstil fabrikasına benzeyen 3 katı bir binada hizmet veren mekanın ilk katı ailelelere ayrılmış, ikinci katı erkek muhabbetine. En üst katta ise sigara dostu aileler ve biz erler için iki farklı bölüm var. Sandalye boyları düşük, benim tabirimle dürümcü sandalyesi. Masalar da düşük ve yuvarlak.

Metal tabakta bir porsiyon tavuk kanatMetal Tabak Candır

Birçok ızgara seçeneği olsa da Haydar’ın favori yemişi tavuk kanat. Kanatlar ortaya metal tabakta geliyor, servis tabakları da metal. Birde pembe kağıtları olaydı iyiydi. Kanatlar masaya yanaşmadan salata ve Haydar’ın özel cacığı geliyor. Salata da bir numara yok ama cacığı değişik ve güzel. Mekan’da içki içiliyor ama adabıyla. Duvar yazılarından öğrendiğimiz kadarıyla Haydar amca müşterilerinin rahatsız olmaması konusunda çok hassas. Kanatlar güzel pişmiş, kıvamları yerinde, avcar’ı güzel (kimileri marine etmek der ama biz köylüler avcarlamak deriz). Tadı tuzu acısı yerinde, sıcacık, çıtır çıtır. Tepesinde kızarmış ekmekle geliyorlar. Tavuklarla beraber masaya parça ıslak bezler geliyor, bunları saldırı sonrası vücudumuzu temizlemek için kullanıyoruz. İçeride müzik yok, televizyon yok, yanıp sönen ışıklar, gereksiz lüks yok. Bunların yerine bol bol muhabbet var.

Fiyatların gideri var

Fiyatlara gelirsek; iki kişi için 3 kişilik kanat, salata, cacık, 2 duble rakı, 1 ayran için 90 TL hesap geliyor. Kendi alanında çok hesaplı olmasada İstanbul geneline göre gideri var.

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim, Gazi mahallesindeki “Gazi Kanat”ın Haydar’dan aşağı kalır yanı yok, fiyatları da daha makul… Ona da bir ara değineceğim.

Adres: Kocasinan Merkez Mahallesi Ahlat Sokak No: 18/A Bahçelievler İstanbul
Telefon: 0212 503 71 73

Puanlama

2 Comments

  • Cevapla Temmuz 29, 2014

    cemil

    Kazık=kanatçı haydar , sıradan tavuk için 250 lira hesap aldılar çok kazık garsoniyeride ayrıca ekliyorlar %10

  • Cevapla Ekim 2, 2016

    Hosting

    Istanbul d?s?nda sadece K?br?s Girne’de subesi bulunan Kanatc? Haydar, Girne’de yeni adresinde siz degerli musterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Sende Yaz