Hast. Kral Hatay Sofrası

Florya, Has Kral Hatay Sofrası giriş kapısı

YiyenAdam Puanı

Çalıştığım şirketin yıldönümü kutlaması için öneri üzerine Has Kral Hatay Sofrası’nı seçtik. Florya’daki Aquaflorya’nın hemen yanında yer alan koccaman mekanda 50 kişilik rezervasyon yaptırdık. Telefonda konuştuğum işletme müdürü öyle bir anlattı ki mekanı “işte buu” dedim. Yemeklerimiz muhteşem, mezeler on numara, kebaplar desen eşi benzeri yok, diğer gün sabaha kahvaltı bile yapamazssınız o kadar yemek yığacağız önünüze. Neyse gün geldi gittik mekana. Bize Vip salonunu ayırmışlar. Şirket yemeği için ideal 50 kişi u şeklinde masada ferah ferah oturuyor. projeksiyonu mikrofonu falan da var bu şeklide toplaşmalar için. Onun dışında diğer alanlarda güzel, ferah. Ama ne yazık ki bunun dışında hiçbir numarası yok.

Sırasıyla masaya mezeler, salata, içli köfte, dolma, ve  kebapcıklar geliyor. Son olarak künefecik ve meyve salatası da teşrif ediyor.

Ikram edilen mezelerin daha iyisini migrostan alabilirsiniz, içli köftenin savaşta gideri var, kuru patlıcan dolması beş para etmez. Sonrasında gelen kebaplar ise içler acısı. Herhangi bir mahalle arasındaki kebapçıya gitseniz eminim bunlardan daha iyisini yapar. Menüdeki porsiyonlar çocuk menüsü boyutunda, garsonlar yemek bitti diye masayı toplamaya başladığında kimse inanamıyor. Son olarak mikro künefe ve meyve salatası ile yemeği sonlandırıyorlar.

Yemek sonunda işletme müdürüne söylediğim gibi yemekler olabildiğince kötü. Hatay’da bunu yemek diye ver milletin önüne, kavga çıkar. Bu tür mekanlar ne yapıp bu kadar büyük işletmeler açabiliyorlar anlamış değilim.

Adres: İstanbul Cd. No:12 (İstanbul Akvaryum yanı) Florya/İstanbul
Telefon: 0212 663 07 00

Puanlama

1 Yorum

  • Cevapla Mart 24, 2014

    ezgi akkar

    gecen ay ordaydık. cok keyifli bir kahvaltı idi.

Sende Yaz