Dünyanın en iyi kahvesi Mandabatmaz’da mı?

Mandabatmaz'ın bulunduğu sokak

Bu sözler bana değil Food Riot’a ait. İşin aslı, onlara ait mi onu da bilmiyorum, ben sabah gazetesindeki bu haberde gördüm. Food Riot Mandabatmaz’ı “Ölmeden önce mutlaka gitmeniz gereken yedi kahveci” başlığıyla vermiş…

Mandabatmaz önündeki tabureler ve kahve içen insanlarBen Mandabatmaz ile arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım. Mano Burger’de yediğimiz dev ottoman burgerler sonrası tuttuk Mandabatmaz’ın yolunu. Mekana geldiğimizde biraz şaşırdım doğrusu. Bildiğin çay ocağı tipli 2-3 metrekare bir yer ve dışarıya atılmış tabureler var. 40 kere önünden geçsem oturup bir kahve içeyim demem. İçeride bir amca var bir de çırak çalışıyorlar.

Buradaki kahvenin sırrı köpüğünde, adamlar bir köpük yapmış üçüncü höpürdetmede anca bitiyor. İçine karbonat mı atıyolar, çamaşır deterjanı mı damlatıyolar bilmem ama muhteşem bir köpük var. Yoğun ve koyu bir kıvamı var. Tamam 10 numara kahve ama dünyanın en iyi kahvesi sayılabilir mi, onu bilemedim. Mekanda çay da yaptıklarını belirteyim bu arada.

Arçelik Kahve makinelerinin mekanlarda cirit attığı şu günlerde eski tarz kahve içmek için tercih edilmeli. Beyoğluna yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

 

Adres: İstiklal Caddesi Olivia Geçidi 1/A, Taksim/İstanbul
Telefon: 0212 243 77 37

İlk yorum yapan sen ol