Dinette

Dinette restorandaki uzun masa

Hafta Sonu sosyal medya araçları ile (twitter forsquare vb.) oynanan interaktif oyun sociga.me‘e katıldım. Yaban ve Ferhat’la katıldığım yarışma sonucu Mekanist‘ten Dinette‘de 4 kişilik güzel bir yemek kazandık. Zaten koşturmaktan yorulmuş, bitmiş, tükenmiş olan bünyeye büyük ödül playstation’dan bile daha iyi geldi bu yemek. Mekanist sağolsun dinette rezervasyonumuz konusunda çok hızlı geri dönüş yaptı (Pazar olmasına rağmen) ve anında mekana gittik.

Dinetteyi genel hatlarıyla Kitchenette‘ye benzettim, sanki onun kardeş kuruluşuymuş gibi duruyor. Mekanın dışarıda ve içeride oturma alanı var, hatta isterseniz kendinize kapatabileceğiniz private room adında küçük bir de odası var. Duvara dizilmiş şaraplar, deri koltuklar, avizeler, tahta masalarıyla oldukça güzel bir mekan. Mekanın başka yerde şubesi olmadığını da hatırlatırım.

Gelelim yemeklere. Biz hediye üzerine gittiğimiz için Fish and Chips, İçecek, Apple Pie ve Kahveden oluşan bir hazır menü istedik. Başlangıçta bilindiği üzere zeytinyağı ve ekmek masaya teşrif etti. Gereksiz bir not ama, zeytinyağını değiştirmeleri ve içine bir iki damla nar ekşisi damlatmaları gerekiyor fikrimce. Neyse konumuz yemek… Fish and Chips’in masaya gelişiyle ilk bıçak darbesini vuruyorum balığa, ardından patatese dalıyorum. Fish and Chips Türk standartlarına göre oldukça başarılı. Yaban bile beğendiğine göre gayet iyi diyebilirim hatta. Fish and Chips’in ardından tatlımızı istiyoruz. Apple Pie tahta bir servisin üzerinde toprak kasede yanında bir top vanilyalı dondurma ile geliyor. Harika bir lezzeti var. Kahveyle birlikte bu güzel tatlıyı da mideye indirip mekandan kalkıyoruz.

Bedava bir yemek olduğu için fiyatlardan haberim yok :) Mekanla ilgili fiyat ve diğer bilgileri de mekanist’teki ilgili sayfadan inceleyebilirsiniz…

[fblike style=”box_count” showfaces=”false” verb=”like” font=”arial”] [toggle title_open=”Mekan Bilgileri” title_closed=”Mekan Bilgileri” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Adres: Bağdat Caddesi No:418 1-A Suadiye/İstanbul

Telefon: 0216 372 59 49[/toggle]

İlk yorum yapan sen ol