Develi’den asit olayı ile ilgili son açıklama

Develi Kebap Ataşehir şubesi içerisinden bir görüntü

Dünyada hiçbir marka bir çocuktan daha değerli değildir – Nuri Develi

Günlerdir kamuoyunda tartışılan ve birbirinden farklı iddialar ile adeta bir şehir efsanesine dönen asit olayı ile ilgili sır perdesi sonunda aralandı. Asitli saldırıyı yapan saldırgan yakalandı. İşin korkunç tarafı 3,5 yaşındaki çocuğa asit fırlatan kişinin ailesinden biri olmasıydı.

Saldırı nasıl gerçekleşti?

 

Cihan Araçman

Cihan Araçman

Ataşehir Develi Restorana aile ile birlikte gelen enişte önce bir güzel yemek yemiş, ardından bir boşlukta kendi çocuğunun da bulunduğu oyun odasına gitmiş ve içinde sülfürik asit bulunduğu belirtilen tüpü çocuğa sıkmıştı. Olayın ardından hiçbirşey olmamış gibi çocuğu ziyarete giden enişte 4 gün boyunca hiç bir şey olmamış gibi işine de devam etmişti. Dünyaca ünlü teknoloji firması intel’in Türkiye pazarlama direktörü olan Cihan Araçman o kadar rahattı ki yakalanmadan hemen önce saat 16:00’da bir toplantıya bile katılmıştı.

Develi’nin sessizliği olayları büyüttü

Saldırının ardından Develi Restoran sessizliğini korudu ve polisle koordineli çalışarak olayın çözülmesi için elinden geleni yaptı. Fakat bu sessizlik çoğu medya organı ve sosyal medya kanallarında olayı gizlemek olarak yorumlandı. Türkiye’nin en tanınmış gazeteleri bile manşetlerinde Restoranı suçlayan ifadelerle kamuoyunu tahrik etti. Develi’deki kameraların kayıtta olmaması restoranın görüntüleri sakladığı gibi iddiaları gündeme getirdi. Polis restoran kameralarına uzaktan erişim ile görüntülerin silinmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Develi ilk açıklamasını 21 Ekim’de yapmış ve soruşturmanın selameti için bilgi vermekten sakınmıştı. Olayların açıklanmasının ardından Develi Restoran sonunda 23 Ekim’de açıklamasını yaptı.

İşte o açıklama;

Develi Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi – Nuri Develi
Şu an bu açıklamayı bir işletmeci olarak değil, bir baba olarak yapıyorum. 17 Ekim Cumartesi günü işletmemizde yaşanan akıl almaz olayın üzüntüsü içerisindeyiz. Minik yavrumuzun acısı bizlere büyük üzüntü yaşattı. 
Tüm eleştirilere karşı sessiz kalmamız tek bir amaca hizmet ediyordu. Emniyet güçlerimizin rahat çalışması ve şüphelinin delilleri karartmaması. 
Sorumluluk bilinciyle hareket edip, tüm eleştirileri göğüslemek zorunda kaldık. Herşeye rağmen bildiklerimizi sustuk. Çünkü suskunluk, vicdansızlık veya sorumsuzluk demek değildi bizim için. Aksine suçlunun yakalanması için üstümüze düşeni yapmış olduk.
Emniyet güçlerimiz günlerdir çalışmalarının ardından dün suçluyu yakaladılar ve kendisi herşeyi itiraf etti. Olayı işleyen kişi iddia edildiği gibi işletmemize dışarıdan elini kolunu sallayarak giren bir kişi değildi. Aksine rezervasyonu yapan kişiydi, aynı zamanda minik yavru ile aynı masada oturdu. Üstelik minik kardeşimizi oyun odasına annesi ile birlikte getiren eniştesiydi. 
Güvenlik kameralarımızla ilgili durum dün de açıklandığı gibi emniyet güçlerimiz tarafından inceleme altındadır ve süreç devam etmektedir. Olayın kendisi ile bağlantısı olduğu gibi asılsız iddialarla itham edilen çalışma arkadaşımız, olayın aydınlatılmasında büyük rol oynamıştır.
Ben şahsım ve firmamız adına başta emniyet güçlerimize ve bize karşı olan güvenlerini önyargılarına yenik düşmeden, sabırla bekleyen tüm dostlarımıza teşekkür ederim. 
Bir aile dramının yaşandığı bu acı olay hepimizi derinden sarstı. Şimdi basında ve sosyal medyada bilgi kirliliğine son verildiğine göre hepimiz bir olalım ve minik yavrumuz için dua edelim. Son olarak belirtmek isterim ki dünyada hiçbir marka bir çocuktan daha değerli değildir.
Kamuoyuna Saygılarımızla…

Develi'nin asit olayı ile ilgili basın açıklaması

Develi’nin asit olayı ile ilgili basın açıklaması

1 Yorum

Sende Yaz