Develi ‘asit olayı’ ile ilgili açıklama yaptı

Güncelleme: Develi’nin 23 Ekim’de yaptığı son açıklamayı okuyun


Develi Restoran, sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine Ataşehir şubesinde yaşanan asit faciası ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada sosyal medya ve bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlerin bilgi kirliliği yarattığına değinildi.

Develi’den yapılan basın açıklaması;

17 Ekim Cumartesi akşamı Ataşehir Şubemizde bizleri büyük üzüntüye boğan, adı tarifsiz bir olay yaşanmıştır. Söz konusu olay adli makamlara intikal eden ve Adli Makamlar tarafından titizlikle araştırılan, soruşturması devam eden bir olaydır. Ayrıca şirketimiz üzerine düşen tüm yükümlülük ve sorumluluğu yerine getirerek Adli Makamlar ile tüm bilgileri paylaşmakta ve her türlü yardımda bulunmaktadır. Bu kapsamda Adli Makamların talebi doğrultusunda soruşturmanın güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için bugüne kadar tarafımızdan bir açıklama yapılmamıştır. 
Soruşturmanın selameti açısından yapamadığımız açıklamalar nedeniyle sosyal medyada ve bugün de çeşitli basın kuruluşlan tarafından yapılan kesinliği henüz netlik kazanmayan ve kamuoyunda markamız Develi ile ilgili olarak bilgi kirliliğine neden olan gerçek dışı haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak bir zaruret olmuştur.
Dileğimiz, öncelikle küçük yavrumuzun bir an önce iyileşmesi ve olayın failinin bulunmasıdır. Şirketimiz tarafindan da gerek ailenin yanında olarak gerekse şikayetçi olunarak sürecin takipçisi olduğumuzu ve süreç içindeki tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya ve kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğimizi bildirmek isteriz. 
Saygılarımızla, 
Develi Restaurantları

Develi Kebap basın açıklaması

Develi Kebap basın açıklaması

Geçtiğimiz cumartesi akşamı yaşanan olayda, restoranın oyun odasına giren bir saldırganın elindeki karton bardaktaki asiti çocukların üzerine döktüğü, hastaneye götürülen çocuklardan birinin vücudunda 3. derece yanık oluştuğu bir diğer çocukta ise görme kaybı olduğu iddia ediliyor.

Olay sonrası sosyal medyada tartışmalar büyürken farklı iddialar da gündeme geldi. İddialardan birisi, zanlının oyun odasında bakıcı olan çalışanın eski erkek arkadaşı olduğu ve ona atmaya çalıştığı asitin çocuklara geldiği üzerine.

2 Comments

Sende Yaz