Develi Asit olayı ile ilgili hacker iddiası

Ataşehir Develi Restoran’da önceki gün meydana gelen korkunç olay ile ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. Polisin araştırmaları restoran kameralarından alınan görüntülerin uzaktan erişim ile silinmiş olabileceğini gösteriyor.

Avukat Işıl G.’nin 3 yaşındaki oğlu Y.K. restoranın oyun odasında oynarken bir saldırgan tarafından üzerine asitli madde atılmış ve bir gözünü kaybetmişti. Sosyal medyada yayılan ve çeşitli iddialar ile bilgi kirliliğine neden olan olay karşısında develi kebap bir açıklama yapmıştı.

Görüntüler bilgisayar korsanı tarafından silinmiş olabilir

Bugün olayla ilgili yeni bir iddia daha gündeme geldi. Polis saldırının meydana geldiği lokantanın güvenlik kamera sistemine dışarıdan bir müdahale yapıldığını tespit etti. Gelişme üzerine lokanta yetkililerinden habersiz, dışarıdan müdahale edilerek çekilen görüntülerin silinme ihtimalini karşılık kayıtların kaydedildiği bilgisayar inceleme altına alındı. Polis olası görüntülerin bir bilgisayar korsanı tarafından silinmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Develi Ataşehir oyun odası

Saldırının gerçekleştiği oyun odası

Hedef 3 yaşındaki çocuktu

Görgü tanıklarının ifadelerine göre zanlının hedefinin oyun salonunda bulunan 3 yaşındaki çocuk (Y.K.) olduğu tespit edildi. Saldırganın direk bu çocuğa yöneldiği, diğer çocukların ise sıçrayan maddeden zarar gördükleri belirtildi.

Şüphelinin kimliği belirlendi

Olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, elde edilen bilgiler ışığında şüpheli bir kişinin kimliğini belirledi. Aileyi tanıdığı öğrenilen kişiyle ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

Adli Tıp’tan sonuç bekleniyor

Çocuğun üzerine dökülen kimyasal maddenin ne olduğunun tespiti için Adli Tıp Kurumu’nun incelemeye devam ettiği, testlerin bitmesinin ardından asitli maddenin ne olduğunun belli olacağı belirtildi.

1 Yorum

Sende Yaz