Ciğerci Kel Mahmut

Ciğerci Kel Mahmut

YiyenAdam Puanı

Adana, kebap’ın ana vatanı olmasının yanısıra diğer yemekleri ile de bölgesinde ve Türkiye’de tekdir, candır. Adana her ne kadar kebapla tanınsa da diğer ölümcül mangal keyfi ciğer’dir. Ciğer Adana’da sabahları kahvaltı niyetine tüketilen bir yiyecektir. Diğer şehirlerden gelenlerin şaşkınlıkla karşıladıkları ve uzaktan yaklaştıkları bu durum, ciğerin sabah sabah mideye indirilmesinin ardından yerini her zaman olumlu yorumlara bırakmıştır.

Peki Adana’da ciğeri nerde yemeli…

Çok farklı ve birbirinden lezzetli alternatifler olmasına rağmen benim favorim her zaman Yüreğir sanayinde bulunan Ciğerci Kel Mahmut’dur. Kel Mahmut çok uzun yıllardan beri sanayinin içinde hiç değişmeyen, modernleşemeyen, salaş mekanında hizmet vermektedir. Çalışanlar sıcakkanlı ve canayakındır. Sabah daha kuşlar ötmeden ciğerler şişe dizilmeye başlar Kel Mahmut’da. Ocakbaşında ciğerini beklerken hemen yanında ciğerlerin dizilişini seyredebilir, bir yandan ortaya çıkan kokuları ciğerlerine çekebilirsin :). Ocakbaşında önce soğan salatası, ezme, taze maydonoz, pişmiş domates ve biber yanaşır masana. Yavaş yavaş başlayan seremoni ciğerlerin şişleriyle önüne konmasıyla son noktaya ulaşır. Masada bulunan kimyon ve tuz la taçlanan ciğer, bahsettiğim arkadaşlarıyla birlikte yavas yavas mideye indirilir.

Bu lezzete uzak bakanlara burdan tavsiyem Adana’ya git KelMahmut’da ciger ye…

Adres: Yuregir Sanayi sitesi Adana

Puanlama

3 Comments

 • Cevapla Mart 6, 2013

  nihat

  ankaradan ne zaman adanaya gitsem bu işletmeden ciğer kebap ve adana kebap yemeden geçemiyorum… tadınada doyamıyorum ayrıcalıklı bir lezzet ayrıcalıklı hizmet sıcak ortam uygun fiyat… anlıyacağınız ne aruyosanız güzellikten hizmetten yana hepsi kel mahmutun mekanında mevcut… şimdiden uğruyacak olanlara afiyet olsun diyorummm….

 • Cevapla Nisan 11, 2013

  Löplöpçüler

  Adana’da ciğer Birbiçer’de yenir. Olur da denk gelirse mutlaka Birbiçer’e gidin, sabah kahvaltısı niyetine ciğer yiyin.

  • Cevapla Nisan 30, 2013

   admin

   Birbiçer’de favori ciğercilerimdendir. Adana’ya gittiğimde havaalanından direk oraya uğrarım.

Sende Yaz