Arda Turan Arşiv Restoran ile restoran işletmeciliğine soyunuyor

Dünya devi Barcelona’ya transferi ile futboldaki başarısını kanıtlayan Türkiye’nin gururu Arda Turan bu kez restoran işletmeciliğine soyunuyor. Turan’ın yeni restoranı Arşiv Türk mutfağı konseptinde hizmet verecek modern bir esnaf lokantası olacak.

Cemal Sarıhan ile ortak açıyor

Arda Turan, işkembe dünyasının yıldız oyuncusu Cemal Sarıhan ile ortak açacağı Arşiv Restoran için kolları sıvadı. Yiyenadam’ın favori kelle paça mekanı Sarıhan Gusto’nun sahibi Cemal Sarıhan, restoran işletmeciliğinde oldukça başarılı ve tanınmış bir isim. Arda Turan’ın popülaritesi de işin içine girince mekanın başarılı olmaması imkansız gibi görünüyor.

ABD+ mimarlık tarafından tasarlanan Arşiv Restoran

ABD+ mimarlık tarafından tasarlanan Arşiv Restoran

3 Milyon TL yatırım

İkili’nin 3 milyon TL yatırdığı Arşiv Restoran, Şişli Büyükdere caddesi üzerinde bulunan Clarion Otel’in altında açılacak. Çalışmaları devam eden mekanın mimarı tasarımı için birçok restoran referansı olan ABD+ mimarlık (Abdullah Burnaz) firması ile çalışılıyor. Lokanta’nın kurumsal kimliği ise Fakülte İstanbul reklam ajansına emanet.

Restoran'ın iç mimari tasarımı

Restoran’ın iç mimari tasarımı

‘Yeni nesil esnaf lokantası’

‘Yeni nesil esnaf lokantası’ mottosuyla yola çıkan mekanda Türk Mutfağı’nın tüm lezzetleri yer alacak. Modern esnaf lokantası Arşiv’in yemeklerinde kullanılacak tüm ürünler özenle seçilerek ilgili illerden temin edilecek. Bu restoranın ardından ortakların yeni şubelerle markayı bir restoran zinciri haline dönüştüreceği de konuşuluyor.

Adres: Büyükdere Caddesi No: 13 Şişli – İstanbul

1 Yorum

Sende Yaz