Alkolün toz hali; “Phalcohol”

Toz alkol Phalcahol etiketleri

Sıvı alkol sizi artık kesmiyor mu? O kocaman şişeleri taşımak zor mu geliyor? Merak etmeyin artık bunların bi çözümü var. Toz alkol…

Yürüyüş, bisiklet, kamp, kayak gibi aktivitelerle zamanını geçiren Mark Philips yanında kolaylıkla taşıyabileceği ve molalarda tüketebileceği alkol arayışına giriyor. Meraklı girişimci uzun süren arayışı sonunda toz alkolü üretiyor.

Phalcohol logosu

 

Taşıması ve gizlemesi kolay “Phalcohol” isimli ürün sayesinde istediğiniz ortamda biraz su ile kokteyllerinizi hazırlayabiliyorsunuz. Hazır meyve suyu tozları gibi hazırlanan Phalcohol’un rum ve vodka dışında Kamikaze, Cosmopolitan ve Mojito gibi karışık çeşitleri de bulunuyor. Phalcohol aynı zamanda yiyeceklerin üzerine de toz şeker gibi serpilerek tüketilebiliyor. Kürt böreğinin üzerine biraz da bundan atabilirsiniz yani :)

ABD’de Hükümet Onayını aldı

ABD Alkol ve Tütün Vergi ve Ticaret Bürosu tarafından 4 yıllık bir süreç sonunda onaylanan ürün için patent başvurusu yapılmış. Henüz satışa çıkmış olmasa da toz alkol tartışmaları şimdiden başladı bile. Özellikle stadyum, okul gibi alkolün yasak olduğu yerlerde büyük sorunlar yaşanacağı ve uygulamaların zorlaşacağından şikayet ediliyor.

Phalcohol’ün web sitesinde gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Sende Yaz